072-2211345

משרד עורכי דין ונוטריון נתיב
ליווי וייצוג מוכרי ורוכשי נכסי נדל"ן החל משלב הבדיקות המקדמיות של הנכס, באמצעות אנשי מקצוע מתאימים, לשלב המו"מ על הסכם המכר, נטילת משכנתה למימון הרכישה (ככל שנדרשת) ורישום הזכויות על שם הרוכשים במרשם הרלוונטי.

בדיקות מקדמיות לרוכש נכס – מהן בדיקות מקדמיות ומדוע חשוב לבצען בטרם רכישת הנכס?

במסגרת הבדיקות המקדמיות, עורך דין נדל״ן בודק, בין היתר, את מצבו הרישומי של הנכס במרשם הרלוונטי (לשכת רישום המקרקעין, מנהל מקרקעי ישראל, חברה משכנת); את זכויות המוכר בנכס; את תיק בניין העיר של הנכס – מוודא כי קיים היתר בנייה כדין, כי התקבל לנכס טופס 4, כי לא קיימים צווים הריסה פעילים נגד הנכס וכי לא קיימת הודעה על חריגות בנייה.

בהמשך לכך, משרדנו מציע שירות של בדיקות תכנוניות של הנכס, באמצעות אנשי מקצוע מתאימים, ובעלות סמלית. במסגרת הבדיקות התכנוניות מבוצע זיהוי וודאי של הנכס וכן התאמה בין תכניות הנכס לבין מצב הבנייה בפועל (כלומר, בדיקה האם קיימות חריגות בנייה בנכס).

בדיקות מקדמיות למוכר נכס

חישוב ותכנון מס השבח החל על המוכר בגין המכירה, תוך מתן ייעוץ בעניין החלופה הטובה והמשתלמת ביותר למוכר בגין אותה עסקה;

בדיקה לעניין חיוב בהיטל השבחה בגין המכירה.

רישום הזכויות על שם הרוכשים במרשם הרלוונטי – בישראל קיימים אלפי בעלי דירות אשר מעולם לא השלימו את רישום הזכויות על שמם ולזכותם קיימת הערת אזהרה בלבד. במסגרת ייצוג רוכשי דירות, משרדנו מטפל, בין היתר, גם ברישום הזכויות על שם הרוכשים במרשם הרלוונטי, להבטחת זכויותיהם של הרוכשים והשלמת הפן "הקנייני" של העסקה.

זקוקים לעזרה משפטית?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן