072-2211345

משרד עורכי דין ונוטריון נתיב

במהלך 9 החודשים טרם הלידה, עוברת האישה עשרות בדיקות וטיפולים רפואיים.

לצערנו, לעיתים קרובות מבוצעות בדיקות אלו על ידי צוותים רפואיים לא מיומנים אשר לעיתים לא מבצעים בדיקות פשוטות וקריטיות ולעיתים לא מאבחנים נכונה את תוצאות הבדיקות שבוצעו – בעיקר בנוגע לבדיקות אולטאסאונד או מי שפיר.

במקרה בו התרחשה רשלנות רפואית בזמן ההריון יכול והעובר כלל איננו בחיים, או גרוע מכך יוולד עם מומים קשים מאוד, אשר במקרים מסויימים אף יובילו למוות.

מדובר בתיקי הרשלנות הרפואית הקשים ביותר לטיפול, בעיקר מבקרים בהם נולדים ילדים עם מומים קשים אשר צריכים לחיות כך את כל חייהם, מומים אשר בהם יחשב כי "טוב מותי מחיי".

דוגמאות לפגיעות בעובר בזמן הלידה:

 1. אי גילוי מומים.
 2. לידה ללא איברים או איברים פגומים או קצרים.
 3. לידה עם פגיעות לב.
 4. לידה עם פגיעות מח.

טיפים חשובים בניהול תביעה לרשלנות רפואית בזמן ההריון:

 1. נזק – לשמחתנו לעיתים מתרחש טיפול רפואי רשלני אשר לא מותיר נזק, במצב שכזה הרי שלא ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית.
 2. תיעוד רפואי – קיימת חשיבות רבה לאיסוף התיק הרפואי המלא של היולדת מבית החולים ולא רק המסמכים שמקבלים בזמן השחרור כמו גם את התיק הרפואי בזמן ההריון.
 3. התייעצות עם מומחה רפואי – לא כל תוצאה רפואית גרועה קשורה בהכרח לטיפול רפואי רשלני. יש להעביר את התיעוד הרפואי למומחה אשר יבדוק ויקשר בין הטיפול הרפואי לבין הנזק שנגרם.

שלבי ההליך:

 1. פגישה עם הלקוח בביתו או במשרד.
 2. איסוף התיעוד הרפואי והעברתו למומחה רפואי.
 3. הגשת תביעה לבית המשפט.
 4. קבלת הכספים.

למשרד עו"ד ונוטריון נתיב ניסיון עשיר בניהול תיקי רשלנות רפואית, כאשר משרדנו עובד אך ורק עם המומחים הכי טובים בישראל בתחום זה. משרדנו מבין כי ניהול תיק רשלנות רפואית הינו חשוב ללקוחת המשרד הן מבחינת הפן הכספי אך לעיתים גם בשל תחושת הצדק.

חשוב לזכור כי תיקי רשלנות רפואית הינם תיקים ארוכים וכדי לקבל את הפיצוי המגיע יש צורך בניהול נכון של התביעה – בעיקר כאשר מדובר בתיקי רשלנות בזמן ההריון בהם הנזק שנגרם להורים במשך כל חייהם יכול להגיע למיליוני שקלים.

משרדנו מתחייב לספק לכם אוזן קשבת ולענות על כל שאלה ולהסביר כל שלב ושלב בניהול התביעה שלכם במסגרת רשלנות רפואית בזמן ההריון.

זקוקים לעזרה משפטית?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן