072-2211345

משרד עורכי דין ונוטריון נתיב

תביעת אובדן כושר עבודה

תביעות אובדן כושר עבודה / פנסיית נכות

מרבית אזרחי ישראל מבוטחים בביטוח אובדן כושר עבודה – או דרך ביטוח המנהלים או דרך קרנות הפנסיה השונות.

מדובר בביטוח אשר אמור לספק הגנה כלכלית חשובה מאוד במקרה בו האדם איננו יכול לעבוד מכל סיבה רפואית שהיא.

משרדנו מסייע וסייע לעשרות מלקוחותיו בתביעות מול חברות הביטוח וקרנות הפנסיה השונות ולמשרד הצלחות רבות בתביעות אלו.

ביטוח אובדן כושר העבודה מבטיח פיצוי כספי חודשי במקרה בו אדם איננו יכול לשוב לעבודה, כאשר הפיצוי הכספי הינו בהתאם לשכר האדם ערב המועד בו הפסיק לעבוד.

להלן התנאים (לרוב) בהפעלת הביטוח של אובדן כושר עבודה:

 • תנאי כניסה – 91 ימים רצופים בהם האדם איננו יכול לעבוד כלל ולא עובד כלל.
 • קביעה של וועדה רפואית כי האדם איבד מכושרו לעבוד בשיעור הגבוה מ-25%.
 • האדם איננו יכול למצוא עיסוק סביר אחר או איננו יכול לעבוד במקצועו.

במקרה ואדם מוכר בתביעת אובדן כושר עבודה הרי שהוא זכאי לפיצוי כספי חודשי בסכום לא מבוטל, שהוא 75% מהשכר אותו הרוויח לפני האירוע.

יש לציין בנוסף כי לעיתים ביטוחי אובדן כושר עבודה אף יכולים להקנות פיצוי כפול – כך שחשוב מאוד לממש את הזכויות הביטחוניות שלכם גם במקרים של תאונות דרכים או עבודה בהם מתקיים התנאי של אובדן כושר העבודה למשך 91 ימים לפחות.

מכוון שמדובר בסכומי כסף גדולים מאוד – חברות הביטוח בישראל ובעיקר קרנות הפנסיה מקימות קשיים רבים במהלך התביעות וחשוב מאוד להגיש התביעות בצורה נכונה שתבטיח קבלת הכספים – כמו גם ייצוג משפטי בוועדות הרפואיות בוועדות לעררים.

טיפים להגשת התביעה:

 • וודאו כי בידיכם אישורי מחלה של 91 ימים רצופים – בלי זה התביעה בכלל לא תבדק.
 • וודאו שצרפתם צילום ת.ז. עדכני, צ'ק מבוטל עם פרטי חשבון הבנק שלכם וכן כי מלאתם את טופס התביעה הנכון.
 • וודאו כי העברתם לחברת הביטוח את התיעוד הרפואי המלא שלכם והעדכני ביותר – לרוב הטיפול בתיעות אלו אורך חודשים על גבי חודשים בחברותה ביטוח וחשוב לשלוח תיעוד רפואי עדכני כל הזמן.
 • וודאו כי מלאתם את טופס 101 בצורה נכונה – שכן חברות הביטוח לא יהססו לנכות לכם שיעור מס מירבי של 48% במקרה ולא העברתם טופס 101 לשנת המס או אישור מרשויות המיסים על הניכוי הכספי.
 • וודאו כי בסיס השכר שנקבע לכם הוא הבסיס הנכון בהתאם לתלושי השכר שהעברתם לחברת הביטוח.
 • הכי חשוב – במקרה של דחיית התביעה בטענה של עבר ביטוחי או בטענה שהוועדה הרפואית לא הכירה במצבכם – לא לוותר ולפנות להליכי ערעור ו/או להליכים משפטיים.
שלבי ההליך:
 1. פגישה עם הלקוח, איסוף  תיעוד רפואי ומסמכים רלוונטיים– בבית הלקוח.
 2. הגשת תביעה לחברות הביטוח וקרנות הפנסיה
 3. ייצוג משפטי בוועדות הרפואיות וניהול התביעה.
 4. קבלת משכורת חודשית מחברות הביטוח.

חשוב מאוד לדעת – כי השירות במשרדנו הוא כן! משפטי – וכי יש עם מי לדבר במשרדנו

אנחנו יודעים שאדם מגיע למצב של אובדן כושר עבודה מדובר במצב לא פשוט לכלל המשפחה וידוע כי פיצוי כספי חודשי מחברות הביטוח וקרנות הפנסיה יכול להקל מאוד על ההליך הקשה ועל ההוצאות הרבות הנלוות בעקבות איבוד כושר העבודה.

אנו יכולים להבטיח שנעשה כל שביכולתינו לסייע לכם וליתן הקשבה מלאה בטיפול בתביעות אובדן כושר העבודה.

למשדרנו ניסיון רב ובין המובילים בישראל בניהול תביעות אובדן כושר עבודה הן מול חברות הביטוח והן מול קרנות הפנסיה.

הצלחות המשרד:

 • לקוח המשרד בשלהי שנות ה-30 נמצא במצב פסיכיאטרי קשה, הגיע למשרדנו כאשר הוא מתקיים מקצבת ביטוח לאומי, לאחר בירור הזכויות הצליח למשרדנו למצוא פוליסת אובדן כושר עבודה בחברת ביטוח – ובמשך 4 השנים האחרונות מקבל הלקוח מעבר לקצבת ביטוח לאומי סכום של 6,500 ₪ מידי כל חודש.
 • לקוח המשרד אשר הוכר במשך שנתיים בחברת ביטוח נדחה על ידם. לאחר הגעה למשרדנו הצליח המשרד לאשר לו קצבת נכות 5 שנים לאחור כך שהלקוח קיבל סכום של כ-150,000 ₪ מחברת הביטוח וכן קצבה חודשית בסכום של 5,000 ₪ מידי חודש.
 • לקוחת המשרד נפצעה בתאונת דרכים ולא עבדה במשך 3 שנים, קיבלה באמצעות משרדנו פיצוי מחברת הביטוח עבור אובדן כושר העבודה וכן פיצוי כפול מקרן הפנסיה, כך שיצא קיבלה בסך הכל כ-15,000 ₪ בחודש למשך 3 שנים.
 • לקוח המשרד נפצע בתאונת דרכים וקיבל פיצוי מחברת הביטוח בגין 4 חודשים שלא עבד בסכום של 80,000 ₪.
תגישים תביעת אובדן כושר עבודה עם עורך דין מומחה

עו"ד תביעות אובדן כושר עבודה

מרבית הישראלים מבלים לא מעט זמן בעבודה, בין אם מדובר בעבודה פיזית ובין אם מדובר בעבודה משרדית ובין אם מדובר בשילוב של השניים. נתונים אלו מסתמכים כמובן על נתוני ה-OCD אשר הוכיחו כי הישראלים אמנם מאושרים למדי, אך גם עובדים לא מעט שעות נוספות. בעקבות נתונים אלו לא מעט עובדים גם נמצאים בהסתברות גובהה יותר להיות מעורבים בתאונה בשל העבודה, בזמן העבודה או בדרך אל העבודה. אך החלק העצוב הוא כי תביעות אובדן כושר עבודה ותביעות בגין נזקים במהלך העבודה, נחשבים עבור חלק מהמטופלים לאזור ''אפור''. לכן מומלץ להיוועץ במקרים שכאלו עם משרד עורכי הדין נתיב, ולקבל ייעוץ משפטי מעולה לאורך כל ההליכים הבירוקרטים השונים.

תביעת אובדן כושר עבודה - מה חשוב לדעת

כאשר מדובר במקרים של תביעת אובדן כושר עבודה חשוב לדעת כי מקרים אלו נחשבים לסובייקטים, שכן ישנם סוגים שונים של עבודות ולכן התביעה יכולה להשתנות. כל שכן תביעות אלו במרבית המקרים מוגשות אל מול המוסד לביטוח לאומי, כאשר לעובדים בעלי כיסוי ביטוחי יוכלו להנות בחלק מהמקרים גם מסוגי קצבאות שונות. עם זאת תביעות אלו מושפעות מפני מגוון מאפיינים של הנפגע, כאשר גם גילו מחושב כאשר יכולת ההשתכרות שלו, ההתקדמות בקריירה וגיל הפנסיה הינם חלק מהשיקולים. בנוסף לזאת כל פגיעה ופציעה תבחן בפני הגורמים הרלוונטיים, בין אם מדובר במוסד לביטוח לאומי המעניק אחוזי אי השתכרות שונים ובין אם מדובר חברות הביטוח הדורשות ''הוכחות'' לאי יכולת השתכרות ולפגיעה. בנוגע לביטוח לאומי ישנם דרגות של אי השתכרות עבור נפגעי תאונות עבודה, כאשר הסף הראשוני הינו חמישים אחוזים ועולה בין חמישה עד עשרה אחוזים בהתאם לאופייה של הפגיעה.

תביעה על אובדן כושר עבודה - מיצוי זכויות ונתונים

בעת הגשה של תביעת אובדן כושר עבודה חשוב כמובן להיוועץ עם עורך דין המתמחה במקרים כאלו, כל שכן מומלץ גם לאגד את כל המסמכים הרלוונטיים החל מצילומים שונים ועד להמלצות רופאים, סיכומי טיפול ועוד. לכן אחת ההמלצות היא בפנייה אל משרד עורכי הדין נתיב, אשר ייצג מאות תיקים בתחום זה

תביעה לאובדן כושר עבודה

את רוב הזמן רובנו מבלים בעבודה, גם כאשר מדובר בעבודות מהבית וגם כאשר מדובר בעבודות במפעלים ובין אם אנו מבקשים להתקדם ובין אם אנו מבקשים להגדיל את השכר שלנו. כך או כך רובנו מבלים לא מעט זמן בעבודה, בחלק מהמקרים אף יותר מהזמן בבית שלנו. נתון זה גם חושף חלק לא קטן מאיתנו לסיכוי להיקלע לתאונות עבודה מסוגן, אשר עלולות להוביל גם לכדי תביעה לאובדן כושר עבודה. תביעות מסוג זה דורשות בראש ובראשונה התערבות של עורך דין המתמחה בתחום, על כן אחת ההמלצות היא פנייה אל משרד עורכי הדין נתיב. כך כל נפגע תאונת עבודה יוכל להבטיח כי זכויותיו כנפגע ימולאו, בין אם בקבלת קצבה חודשית ובין אם במענק חד פעמי.

תביעה לאובדן כושר עבודה - מקרים שכיחים ואיך לפעול

ישנם לא מעט סוגים ומאפיינים שונים של פגיעות ופציעות של עובדים, בין אם מדובר בפגיעות עובדים מכלים כבדים ובין אם מדובר במחלות עצביות בגין חשיפה אל חומרים כימים כאלו ואחרים. כך או כך מומלץ לדעת כי תביעה לאובדן כושר עבודה, כוללים מקרים רבים שאת חלקם ננסה להמחיש. הראשון הוא כדרך מחלות אשר עשויות להתפתח עקב חשיפה לחומרים שונים כמו שציינו או בעקבות שימוש סיזיפי, כמו למשל דלקות שונות בפרקי היד, צרידות או פוסט טראומה. מקרים שכאלו כמובן דורשים הכרה דרך שורה של גורמים מטפלים, החל מצילומים שונים אשר ימחישו את הפגיעה ועד אל אבחונים פסיכולוגים שונים. כל אלו כמובן יצליח להוכיח את פגיעתם של התובעים, כאשר אי הימצאות של המסמכים הרלוונטיים המאשרים את הפגיעה, ככל הנראה כי תביעת הנפגעים תדחה.

תביעות ביטוח אובדן כושר עבודה

במקרים של תביעה לאובדן כושר עבודה חשוב לדעת כי תיקים אלו עלולים להיבנות ולהסתמך על טיפולים שונים ובדיקות כאלו ואחרות, אשר התבצעו לאורך כל שנות העבודה של הנפגע. עם זאת חשוב לדעת כי ביטוחים שונים, מאפשרים כיסויים בגובה של כ75% משכר העובד. ובמקרים שכאלו מומלץ לפנות אל משרד עורכי הדין נתיב, ולהבטיח מטריה משפטית מעולה לאורך כל הדרך.

זקוקים לעזרה משפטית?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן